Loading...

en lt lv ru

D. Dunduliui trūko kantrybė dėl rinkos tyrimų agentūros „SeeNext“: pigiausių prekių krepšelis ne visada pigiausias

Slaptojo pirkėjo ir rinkos tyrimų agentūra „SeeNext“ prekių kainų monitoringą pradėjo daryti maždaug 2017-aisiais. Į pigiausių prekių krepšelį penkių tinklų parduotuvėse buvo kraunama 26–30 pirkinių.

„Visą tą laiką pagal slaptųjų pirkėjų duomenis naujasis tinklas (Lidl) būdavo pigiausias. Žinoma, kad būdavome nepatenkinti – kartkartėmis agentūros paklausdavome, kokius produktus tyrėjai paima iš mūsų parduotuvių lentynų. Pagal kainų stebėsenos taisykles turi būti palyginamos pigiausių produktų kainos. Tačiau mūsų parduotuvėse dažniausiai būdavo parenkami tikrai ne pigiausi produktai. Pykdavome, kad tyrėjai nurodydavo neteisingas kainas, bet agentūra nereaguodavo. Galop mums trūko kantrybė. Buvo akivaizdu, kad kainos surašomos neteisingai, ir aš tik galiu įtarti, kad iš to buvo gaunama naudos“, – kalbėjo D.Dundulis.

2021 m. spalį „Norfos mažmena“ surašė pareiškimą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT) prašydama ištirti, ar „SeeNext“ kainų palyginimas, palankus vienam tinklui, neprasilenkia su Reklamos įstatymo reikalavimais. Ir kas gi įvyko? Lapkritį pigiausių prekių krepšelio pirkimuose nebeliko „Lidl“, o „Norfa“ tapo vieta, kur taupantiems galima apsipirkti pigiausiai. „Ar nekeistas sutapimas?“ – ironijos neslėpė D.Dundulis.

„Norfos mažmena“ ėmė aiškintis, kur ir kodėl klupinėja „SeeNext“. Po pirmojo šiemet atlikto slaptojo pirkėjo tyrimo „Norfa“ paprašė agentūros, kad ji pateiktų sausį joje supirktų prekių kvitus ir paaiškintų, kokią metodiką ji naudojanti kainoms palyginti.

„Tai buvo žaidimas kainomis – parenkamos ne pigiausios, bet esą panašiausios prekės. Be to, skelbiant žinią vartotojams nebuvo pateikiama ir tų kainų palyginimo metodika. Pavyzdžiui, kai viename tinkle pigiausias vanduo yra išpilstytas į 1,5 l butelius, o kitame tinkle – į 2 litrų, tuomet kainą reikia perskaičiuoti pagal mažesnės pakuotės kainą, bet agentūra ne visada tai padarydavo. Taip neobjektyviai atliekant tyrimą mūsų tinklo prekių krepšeliai vis būdavo brangiausi, nors, perskaičiavus kainas pagal analogiškus mato vienetus, rokiruotė būtų buvusi kitokia. Atrodydavo, kad tie rinkos tyrimai buvo daromi tendencingai. Jeigu norima pasiekti, kad tinklas būtų pigiausias, prekių kainos būdavo perskaičiuojamos pagal mato vienetus, jeigu palankiau to nepadaryti – neperskaičiuojama. Taigi produktų, o kartu ir jų pakuočių, parinkimas nuolat buvo parankus vienam mūsų konkurentų“, – kalbėjo D.Dundulis. Pasak jo, iš pradžių agentūra sutiko su „Norfos“ pastabomis dėl netinkamai tyrimui pasirenkamų prekių. Bet po to situacija nepasikeitė – ji ir toliau liko palanki vienam tinklui, o „Norfos“ prašymai pateikti tolesnių tyrimų metu sukauptus prekių kvitus atsitrenkdavo į sieną.

"Suprantame, kad atliekami tyrimai yra jautraus pobūdžio visiems prekybos tinklams, tačiau mes nesiekiame neigiamai paveikti klientus kurio nors prekybos tinklo atžvilgiu," -  „SeeNext“ bendraturtis Tomas Daukša.

Šaltinis: Audrė Srėbalienė „Lietuvos rytas“ << D. Dunduliui trūko kantrybė dėl rinkos tyrimų agentūros >>

Reitingas

89 Peržiūros

Bendrinti

Jums taip pat gali patikti
Socialiniai tinklai
Dėmesio centre
Go to TOP